Pages

5 Kasım 2014 Çarşamba Fatih Buhurcu 0 yorum


10 G'lık Sümüklü Böcek,1 Kg'lık Yükü Çekebilir.Akrep Çelik Zırhla Kaplı Korunmuş Gerçek Bir Tanktan Farksızdır. İki Gün Su Altında Hiç Hava Almadan Kalabilir. 3 Yıl Boyunca Hiçbir Şey Yemeden Hayatta Kalabilir. Derin Dondurucuda 24 Saat Kaldıktan Sonra Bile Canlılığını Sürdürür. Radyasyona Dirençlidir. Zehir Oranı Arttıkça Radyasyona Direnci De Artar. Akrebin Zehirinden Antinükleer Aşı Üretilmektedir. Kanı Beyazdır. Bu Serum Atom Bombardımanının Yol Açtığı Yaraların Kapanıp, Hücrelerin Yeniden Üremelerine İmkan Sağlıyor.
Akrepler 1 Sene Aç Ve Susuz Yaşarlar. Kopan Organları Yeniden Meydana Gelir. Radyasyona Çok Dayanıklıdırlar.
ABD New York'taki Özgürlük Anıtı'nın ağzı 91 cm boyundadır.Abd'de Fare Yakalamak Lisans Gerektirir.Abd'de, Yaşları 20 İle 29 Arasında Olan Zenci Erkeklerin Üçte Biri Ya Hapiste Yada Gözaltında Tutulmaktadır.-94 Derecede Nefes Verirseniz Nefesiniz Olduğu Yerde Buzlaşarak Düşer
1 İnsan Uyurken 400 Kere Şekil Değiştirir.
1 Yılda Gözümüzü Tam 4 200 000 Kez Kırparız.

Akıl İle Zeka Arasındaki En Belirgin Fark Zekanın Ölçülebilir Olması (Iq Testleri Vs.) Aklın İle Somut Olarak Ölçülemez Oluşudur.
Altmış Yaşında, İnsanlar Tat Alma Duyularının %50'sini Kaybederler

Banyo yaptıktan sonra ayaklara soğuk su dökmenin kan dolaşımını hızlandırır, sıcak sudan dolayı genleşmiş olan damarların içindeki kanın aktivasyonunu artırarak tansiyon düşüklüğünü önler ve savunma mekanizmasını güçlendirir.

Bedenimiz %1 dahi su kaybettiğinde, susuzluk hissetmeye başlarız.Türkiye'nin Tek Ters Akan Nehri Aras Nehridir.

1907 yılında yılbaşı gecesi ABD başkanı Theodore Roosevelt 8513 kişiyle el sıkışmıştırDünyadaki işlerin %66'sı kadınlar tarafından görülüyor.Buna karşın kadınlar dünyadaki toplam gelirin ancak %10'una sahipler. Dünya'daki mal varlığının ise % 1'ine sahipler.


En az üç kadından biri dövülmüş, cinsel ilişkiye zorlanmış ya da hayatı boyunca başka türlü suistimal edilmiştir (tecavüz, kötü davranış). Genellikle, suistimal eden kişi aileden bir üye ya da kadının tanıdığı bir kimsedir. Ev içi şiddet, bölge, kültür, etnik köken, eğitim, sınıf ve din ne olursa olsun kadınlara karşı en yaygın suistimal şeklidir.Dünyanın en hızlı davulcusu ünvanı, dakikada " 1247 " vuruşla kırdığı rekorla mike mangini ye aittir.İspanya'da İnnece Fernandece İsimli Bir Kadın 11.000 Geceyi Uykusuz Geçirmiştir.

0 yorum: